ظرفیت :
مبرد :
مشاهده

یخساز صابکول

یخساز یکی از تجهیزات مهم دارای کاربرد در صنایع مختلف است که با استفاده از سیستم سرمایش خود، آب را به یخ تبدیل می‌ کند. این دستگاه قادر است یخ‌ هایی با اشکال مختلف مانند پودری، حبه‌ ای، قالبی و پولکی تولید کند. مدل‌ های مختلف دستگاه یخساز در صنایع مختلفی از جمله شرکت‌ های صنعتی، شیلات و کشتی های صیادی و تولید بتن ، هتل‌ ها، رستوران‌ ها، کشتارگاه ها ، تالار های پذیرایی و غیره استفاده می‌ شوند.

دستگاه یخساز صنعتی علاوه بر سرعت بالا در تولید یخ و داشتن انواع حالت‌ های مختلف شکل یخ، ویژگی‌ های دیگر جذابی را نیز دارا می باشد. یخساز دارای محفظه‌ هایی برای نگهداری یخ است، بنابراین می‌ توانید یخ‌ ها را با سرعت و در حجم زیادی تولید و انبار کرده و در هر زمانی که نیاز داشتید، آن ها را مصرف کنید.
گروه صنایع برودتی وحید یکی از تولیدکنندگان بزرگ و مشهور این دستگاه‌ ها در کشور است که همواره به تولید انواع یخساز صنعتی با فرم‌ ها، ابعاد و ظرفیت‌ های مختلف می‌ پردازد. اگر شما نیز به دنبال یک دستگاه یخساز صنعتی با کیفیت و عملکردی مناسب هستید، می‌ توانید با این مجموعه دانش بنیان تماس بگیرید و از آن محصولات استفاده نمایید.

مشخصات فنی یخساز

از جمله مشخصات فنی یخساز های صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. بدنه: بدنه یخساز از یک نوع ورق استیل با کیفیت ساخته شده است که مقاومت فوق العاده ای در برابر زنگ زدگی، خوردگی و ساییدگی در محیط‌ های مرطوب دارد.

۲. کمپرسور: کمپرسور یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده دستگاه یخساز است، که مسئول فشرده‌ سازی گاز مبرد می‌ باشد. نوع و برند کمپرسور نقش مهمی در عملکرد و کارایی دستگاه یخساز صنعتی ایفا می‌ کند.

۳. کندانسور: کندانسور قطعه‌ ای است که بخار متراکم را به مایع تبدیل کرده و آن را خنک می‌ کند.

۴. اواپراتور: یکی از قطعات به کار برده شده در یخساز است که حرارت نهان مایع متراکم را جذب و آن را به گاز خنک تبدیل کرده و به داخل دستگاه منتشر می‌ کند تا آب را خنک کرده و تبدیل به یخ نماید.

۵. شیر های تنظیم کننده آب: این شیر ها برای تنظیم جریان آب در داخل دستگاه یخساز صنعتی استفاده می‌ گردند.

۶. شیر برقی: این شیر در خطوط تنظیم و انتقال مایع به کار می‌ رود.

۷. شیر انبساط: این شیر مسئول کاهش سریع فشار و دمای گاز مبرد است و آن را به سوی اواپراتور انتقال می‌ دهد.

۸. مخزن گاز مبرد: این مخزن برای ذخیره مایع مبرد در نظر گرفته شده است.

۹.کنترل فشار و ترموستات: این تجهیزات برای کنترل فشار و دمای دستگاه یخساز صنعتی استفاده می‌ شوند.

۱۰. فیلتر درایر: این فیلتر برای جذب رطوبت داخل مدار برودتی در دستگاه یخساز قرار گرفته است.

۱۱. پمپ: آب را به درون دستگاه یخساز هدایت کرده تا بعد از انجماد، یخ‌ های خرد شده به مخزن انتقال یابند.

طرز کار یخساز

یخساز های صنعتی به طور کلی دارای یک مکانیزم مشابه هم هستند. در ابتدا، آب تصفیه شده از طریق لوله‌ های ورودی وارد دستگاه یخساز می‌ شوند. برخی از آن ها دارای قسمتی با نام تصفیه ساز هستند که در صورت داشتن آب با املاح بیش از حد یا ناسالم، آب را به طور خودکار تصفیه می‌ کنند. میزان آب ورودی به دستگاه قابل تنظیم بوده و توسط شیر کنترل کننده، جریان می‌ یابد.

به طور کلی طرز کار یخساز هه به شرح زیر می باشند.

● در ابتدای کار آب به دستگاه وارد می‌ شود و با استفاده از شیر کنترل میزان آب ورودی تنظیم و کنترل می‌ شود.
● آب ورودی توسط پمپ به سمت محفظه جدار انجماد هدایت می‌ شود.
● در جدار انجماد، آب به یخ تبدیل شده و سپس به داخل مخزن دستگاه بازگشت داده می‌ گردد.
● در ادامه گاز مبرد در کویل تزریق شده و تبخیر میشود.
● کمپرسور گاز را در داخل سیستم می‌ چرخاند و گاز را به داخل کندانسور می‌ فرستد تا به مایع تبدیل شود.
● در داخل اواپراتور مبرد که گرمای محیط را جذب می‌ کند. سرعت تبدیل شدن به گاز میشود.
● گاز مبرد از طریق لوله‌ های اواپراتور کمپرسور و سپس به کندانسور هدایت می شود تا به مایع تبدیل شده و در آخر به درون مخزن یخساز وارد شود.
● مخزن که در دستگاه وجود دارد، سطح آب در مجاورت اواپراتور را نظارت می‌ کند. یخساز آب را سرد می‌ کند و فرآیند تولید یخ شروع می‌ شود. اهمیت استفاده از آب خالص این است که تضمین می‌ کند که یخ به دقت در دمای صفر درجه و زیر صفر سانتی گراد تولید شود.
● هنگامی که سطح یخ ذخیره شده در انبار یخ به یک نقطه خاص در انبار یخ برسد، فرآیند تولید یخ متوقف شده و دستگاه متوقف می گردد.
● مایع مبردی که گرما را از محیط گرفته توسط یک شیر برقی و شیر انبساط به داخل اواپراتور دستگاه یخساز فرستاده می‌ شود تا یخ را تولید کند. این فرآیند تا زمانی که مخزن دستگاه به طور کامل پر شود، ادامه دارد.

در نتیجه، یخساز های صنعتی با استفاده از این مکانیزم، توانایی تولید یخ به طریقی موثر و کارآمد را داشته که در مکان‌ های مختلفی برای نیاز های گوناگون مصرف می‌ شوند.

تولید دستگاه یخساز

گروه صنایع برودتی وحید، یک مجموعه دانش بنیان و با قدمتی بیش از ۴۵ سال است که در زمینه طراحی و تولید انواع دستگاه های برودتی و از جمله دستگاه‌ یخساز فعالیت میکند. صابکول با ارائه انواع متنوعی از دستگاه‌ های تولید یخ، به مشتریان خود امکان فراهم کرده تا بسته به نیاز های خود، انواع یخ مورد نیاز را تهیه نمایند. دستگاه‌ های یخساز تولید شده توسط شرکت صابکول شامل انواع مختلفی از جمله:

● یخساز خرد پولکی
● یخساز صفحه ای
● یخساز پودری
● یخساز قالبی می‌ باشند.

هر یک از این دستگاه‌ ها قابلیت تولید یخ با ظرفیت‌ های مختلف از ۱۰۰۰کیلوگرم تا ۵۰۰۰۰ کیلوگرم در ۲۴ ساعت را دارند.

با توجه به نوع کاربرد یخ مورد نیاز، گروه صنایع برودتی وحید به مشتریان خود پیشنهاد می‌ دهد تا دستگاه مناسب برای تولید یخ را انتخاب نمایند. این دستگاه‌ ها با توجه به ترکیب آن ها، امکان افزایش ظرفیت تولید یخ را نیز فراهم می‌ کنند. مهندسین ما جهت ارائه تجهیزات با کیفیت و مناسب در این حوزه، همواره در حال تلاش برای بهبود و ارتقاء فناوری‌ های تولید دستگاه یخساز می‌ باشند.